Akademi Isparta

SİSTEM UZMANLIĞI 2008

Sistem Uzmanlıgı İçeriği
Teknik Destek Uzmanı, bir bilgisayarın kurulum öncesi ve sonrası donanımsal ve bağlantı ihtiyaçlarını analiz ederek bilgisayar sistemlerinin, donanım planlamasını yapar.İşletim sistemleri kullanılan küçük, orta ve büyük ölçekli organizasyonlarda, kullanıcı bilgisayarlarının sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam etmesini ve çıkabilecek problemleri hızla çözerek, yapılan işin devamlılığını sağlamak amacıyla bilgiişlem kariyerine başlangıç amaçlı personel yetiştirmeye yönelik bir sertifika programıdır.

Kimler Katılabilir?
Eğitimin hedef kitlesi, Bilgisayar Teknolojileri sektöründe çalışmak isteyen veya bu sektörde çalışıp eğitim alarak uzmanlaşmak isteyen kişilerdir. Eğitim 230 saat sürecek ve Server 2008 eğitim müfredatına uygun olarak, eğitim kapsamındaki modüllerin süreleri uygulamalarda göz önüne alınarak geniş tutulmuştur.

Kariyer
Sistem Uzmanlığı 2008 Programını başarıyla tamamlamış mezunlar, kazandıkları yetkinlikleri bilişim teknolojileri alanında kariyer sahibi olmak ve kendilerini geliştirmek, kendi işini kurmak veya freelance (serbest) çalışmak gibi amaçlar için kullanabilir.
Firmalar Bilgisayar Teknolojileri departmanlarını, alanlarında uzmanlaşmış ve uzmanlıklarını uluslararası sertifikalar ile kanıtlamış profesyonellere teslim etmek istemektedir. Bu nedenle uluslararası sertifikalı Bilgisayar Teknolojileri profesyonelleri tüm firmalar tarafından en çok tercih edilen çalışanlar haline gelmiştir.

C Programlama

Sistem Uzmanlığı 2008 Ünvanları
Enterprise Sistem Uzmanı
Proje Müdürü
Windows Server 2008 Güvenlik Yöneticisi
Network Uzmanı / Yöneticisi
HP Server Uzmanı
Server Destek Uzmanı
Bilgi İşlem Yöneticisi
Network / Ağ Yöneticisi
Sistem Destek Uzmanı
Bilgi İşlem Müdürü / Direktörü

Sertifikalar
Eğitim sonunda tüm katılımcılara “Sistem Uzmanlığı 2008” katılım belgesi verilecektir. İsteyen öğrenciler akademimiz bünyesindeki Prometric Test Merkezinde Microsoft ve HP firmalarının online sınavlarına girerek aşağıdaki uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalarında sahibi olabilir. Bu sınavlar İngilizce olduğundan sınavlara girmek için temel seviyede İngilizce bilginizin olması gerekmektedir.

C Programlama

Sertifikalar
1. Vista İşletim Sistemi Kurulumu ve Ayarları
2. MS 2008 Server İşletim Sistemi
3. MS 2008 Server Network Yapısı ve Ayarları
4. MS 2008 Server Network Planlaması ve Kurulumu
5. Active Directory Yönetimi
6. Active Directory Tasarımı
7. (Seçmeli)
1. Sistem Güvenliği 2006 (ISA Server)
2. Exchange Server 2007